Ekspres do biura – przydatna maszyna czy zbędny gadżet?

kawa w biurze

Nie ma wątpliwości, że kawa jest częścią kultury w środowisku pracy. To ona jak nic pobudza rano do życia, dodaje energii do działania, umila przerwy w pracy. Pomału odchodzi się od parzenia kawy w sposób tradycyjny zwłaszcza, że dzięki niej nie jest możliwe zrobienie aromatycznego espresso, delikatnego cappuccino, słodkiego latte. Takie kawy może przygotować tylko i wyłącznie profesjonalny ekspres do kawy.
W tym przypadku warto rozważyć zakup ekspresu do firmy. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że jest to mniej przydatna maszyna, która tylko będzie niepotrzebnym kosztem. Jednak jest to inwestycja, która zwróci się w postaci zadowolenia pracowników i klientów.

Kawa ułatwia kontakty biznesowe

Jest wiele takich firm, które w ciągu dnia mają kilka spotkań biznesowych. Jeśli zaprosimy partnera biznesowego na kawę i przy okazji przedstawimy mu swoje propozycje, bowiem jest większa szansa na wspólne porozumienie. Wspólne picie kawy i dyskusja zacieśniają stosunki, przez co łatwiej jest przeforsować swoje pomysły.

Pyszna kawa w kilka chwil

Kawa przygotowana w profesjonalnym ekspresie ma wyśmienity smak. Ekspresy do firm mają ten plus, że przygotowują kawę zaledwie w kilka chwil. Nie trzeba mitrężyć czasu na jej przygotowanie czy męczyć się z czyszczeniem zabrudzonej maszyny. Ekspresy do kawy te dedykowane do firm są w pełni zautomatyzowane. Kawa można przygotować klikając zaledwie w jeden przycisk, ekspresy te posiadają funkcję samoczyszczenia zaś niektóre modele mają wbudowany młynek dzięki czemu możemy przygotować świeżo zmieloną kawę która będzie smakować wyjątkowo.

kawa z ekspresuPodsumowanie

Ekspresy do kawy zwłaszcza te dedykowane do firm nie są tanim osprzętem, jednak wartym swojej inwestycji. Koszt takiego ekspresu to koszt rzędu kilkunastu tysięcy, ale kupno to nie jedyne rozwiązanie w tym względzie. Istnieje coś takiego jak dzierżawa ekspresów do kawy dla firm (Sprawdź szczegóły oferty dzierżawy na stronie Caffegrano.pl) Jeśli więc firma jest niewielka, bądź nie chce od razu wydawać pieniędzy na zakup nowego ekspresu – dzierżawa ekspresów do kawy będzie bardzo opłacalna.