Ładne dodatki do wnętrz – łatwy upgrade mieszkania

stylizowane wnętrze salonu

Czasami drobny szczegół może zrobić różnicę w wystroju wnętrza. Poruszymy dzisiaj temat stosowania drobiazgów i elementów wyposażenia mieszkania, które mogą nadać mu ciekawego klimatu. Informacje przez nas przedstawione w tej publikacji mogą przydać się osobom planującym wystrój nowego mieszkania, ale także tym osobom, które ukończyły już swoja pracę z wystrojem mieszkania, ale szukają jeszcze tzw. wisienki na torcie, czegoś dodatkowego, oryginalnego, niekoniecznie dużego. Zapraszamy do lektury. 

wazony na kwiaty

Dlaczego drobne dodatki do wnętrz mają tak duże znaczenie?

Aby czuć się dobrze we własnym mieszkaniu najczęściej planujemy duże zmiany. Przykładowo może to być zmiana aranżacji, zmiana wystroju, zmiana mebli, koloru ścian itp. Często chcąc zrobić na kimś wrażenie posuwamy się do sporych inwestycji we własnych czterech kątach. jednak w wielu przypadkach to drobne rzeczy mogą zwrócić uwagę gościa, a i nam umilić przebywania w swoim przytulnym mieszkaniu. Może zdarzyć się, że zapraszamy rodzinę lub znajomych po dużym remoncie, do salonu z nowymi, eleganckimi meblami, a pierwszą reakcją gości będzie zachwyt nad jednym małym elementem w mieszkaniu, który na dodatek znalazł się tam w sposób dość przypadkowy. Spotkaliśmy się już z takimi sytuacjami? Pewnie tak. Każdy zwraca uwagę na coś innego, co mu się spodoba i może pochwalić akurat to, nad czym nie pracowaliśmy, a reszta pozostaje jakby niezauważona. Zatem aby temu zaradzić zwróćmy większą uwagę na detale w mieszkaniu, które robią różnicę.

Akcesoria wyposażenia wnętrz – drobiazgi i detale o dużej wartości dekoracyjnej i użytkowej

Omawiane przez nas akcesoria, które w dalszej części artykułu zostaną przedstawione można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dotyczy to biura, w którym pracujemy z domu, łazienki, przedpokoju, salonu czy sypialni. Rolą akcesoriów wyposażenia mieszkania ma być użyteczność, oraz walor dekoracyjny.stylizowane wnętrze salonu

Przykładowym wyposażeniem biura, będą oryginalne, niecodzienne pomysły designerskie w postaci stojaków na spinacze, podajniki taśmy klejącej, kosze biurowe i oryginalnej formie i wiele innych gadżetów wprowadzających porządek na biurku. W łazience także możemy pobawić się w ciekawe rozwiązania dekoracyjne. Dlaczego nie spróbować oryginalnych kubków na szczoteczki, ciekawych dywaników, lusterek i mydelniczek? Te wszystkie akcesoria mają ogromne znaczenie w dekoracji łazienek i dobrze byłoby zainteresować się szeroką ofertą designerskich rozwiązań w tym zakresie. Przykładowe elementy można znaleźć wchodząc na ten adres. A co do salonu? Rozwiązań jest mnóstwo. Oświetlenie gra dużą rolę, dlatego można pomyśleć o zmianie tej formy w naszym mieszkaniu. Donice, wazony, zegary na ścianie, do kolejne elementy, którymi można zaskoczyć i wprowadzić nową jakość do salonu. Lubisz obrazy – wykorzystaj wolne miejsca na ścianie, aby dopasować twórczość artystów i grafików. Nie zapominaj także o panelach dekoracyjnych, które mogą być świetną alternatywą do obrazów i innych ozdób ściennych. Są estetyczne i można je dopasować do wnętrz o rożnej stylistyce, od nowoczesnych po bardziej klasyczne i stylizowane.


Przejrzyj ciekawe artykuły i porady w związku z dekoracją wnętrz:

http://tipy.interia.pl/tag12045,zrob-to-sam-dekoracje.html

http://www.maisonchic.pl/dodatki-dekoracyjne,53.html