Pokój dziecka – co powinno się w nim znajdować?

pokój dziecięcy

Urządzanie pokoju dziecka stanowi często dla nas nie lada wyzwanie. Dbamy bowiem o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wszystko po to, aby nasze dziecko czuło się komfortowo w tymże pomieszczeniu i aby spełniało jego oczekiwania. Wnętrze powinno być na pewno przytulne i funkcjonalne. Co zatem powinno znajdować się w pokoju dziecka?

Meble – funkcjonalność

Funkcjonalne meble są niezwykle istotne z punktu widzenia rodziców. Pochowane rzeczy wyglądają o wiele lepiej, aniżeli otwarte regały. Zamykane komody powodują, że przestrzeń pokoju wydaje się od razu zdecydowanie schludniejsza. Z kolei otwarte regały powodują niemały chaos. Oczywiście – połączenie zamykanych mebli z otwartymi regałami może stanowić bardzo przyjemną dla oka kompozycję. Warto również zadbać o biurko bądź stolik. Dla mniejszych dzieci polecamy stolik oraz krzesełko przy którym dziecko będzie mogło rysować, kolorować, malować czy wyklejać z bibuły. Pozwólmy dziecku puścić wodze wyobraźni. Starszym dzieciom z pewnością przyda się biurko, przy którym będą mogły odrabiać lekcje czy uczyć się. Dzieci zawracają dużą uwagę na wygląd i estetykę. Nudne meble bez atrakcyjnej kolorystyki nie sprawi dziecku tak dużej radości jak mebelki z ciekawymi nadrukami i miłą dla oka kolorystyką. Zobacz przykłady mebli dziecięcych, na których nanoszone są grafiki dedykowane dzieciom. Które dziecko nie chciałoby we własnym pokoju szafki czy biurka z uroczym misiem?

Przechowywanie zabawek – kosz na zabawki

Jeśli chcemy utrzymać pokój dziecka w ładzie i porządku, warto zainwestować w kosz na zabawki, w którym przechowywać będziemy wszelkie lalki, samochodziki i inne drobiazgi naszego dziecka. Ładnie wykonany kosz na zabawki stanowi również element dekoracyjny pokoju. Wzorów i kolorów jest mnóstwo na rynku, my jednak polecamy kosz na zabawki, który wykonany jest z miękkich tkanin minky i bawełny. Sprawdź tutaj!

kosz na zabawki

Miękki dywan

Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Aby śmiało twoje dziecko mogło dokazywać i bawić się właśnie tam, warto zainwestować w matę podłogową dla dzieci. Jeśli nie – może pomyśl o miękkim dywanie, który odizoluje dziecko od zimnej nawierzchni? Co więcej, dziecko bawiąc się na dywanie będzie bezpieczne, a kiedy się przewróci – nic mu się nie stanie.

Warto zadbać o wyżej wymienione elementy. Kosz na zabawki i zamykane meble pozwolą utrzymać porządek w pokoju dziecka. Wszystko powinno zostać dopasowane kolorystycznie do siebie. Mata podłogowa dla dzieci odizoluje je od zimnej podłogi, gdzie dzieciaki przecież uwielbiają się bawić. Ściany warto ozdobić fototapetą lub naklejkami, które sprawią, że dziecięca kraina będzie jeszcze piękniejsza.