Projektowanie wnętrz – dlaczego warto je zlecać

projektowanie wnetrz

Urządzanie mieszkania, domu czy to nowego czy już zaadoptowanego jest nie lada wyzwaniem. Każdemu z nas zwykle wydaje się potrafi sam stworzyć dobrze wyglądające wnętrze. Jednak czasem zderzenie z rzeczywistością jest różne, okazuje się, że nasz pomysł na aranżację wnętrza nie do końca się sprawdzi. W konsekwencji mamy niedopasowane meble, źle dobraną kolorystykę ścian itp. i przy okazji głowę pełną nerwów.

Wykonanie pomiarów

Tuż przed wdrożeniem projektowania musimy wstępnie dokonać oceny pomieszczenia. Wstępna ocena dotyczy zwykle wielkości, ustawności pomieszczania oraz wykonania wszelkich pomiarów. Dla większości osób jest to zwykle kłopotliwe i trudne do wykonania bądź zbyt czasochłonne. Dodatkowo do przeprowadzenia prac związanych z pomiarami potrzeba profesjonalnej miary, poziomicy itp. Zlecając projektowanie wnętrz nie musimy martwić się o tę kwestię. Architekt wnętrz wykona za nas wszelkie pomiary i oględziny mieszkania.

Zwizualizowany projekt

Decydując się na projektowanie wnętrz, które wykona architekt wnętrz możemy otrzymać zwizualizowany projekt. Architekt wnętrz zwykle sporządza wstępny projekt który jest w stanie nam zaprezentować tuż przed podjęciem wszelkich działań związanych z projektowaniem wnętrza. Dzięki temu mamy czas na to, by zastanowić się czy o taki projekt nam chodzi i czy w efekcie będzie dla nas zadowalający. Na tym etapie jest jeszcze opcja naniesienia zmian a my nie będziemy musieli brać w ciemno wykonanej aranżacji.

projektDodatki, meble i kilka inne drobiazgi

Architekt wnętrz to osoba, która bardzo dobrze porusza się w tematyce nowoczesnych trendów dotyczących wnętrzarstwa. Wie co, jakie meble, dekoracje są modne i funkcjonalne. Projektowanie wnętrz przecież nie mogłoby się odbyć bez dopasowania mebli, dodatków i innych elementów wnętrza. Architekt wnętrz zadba więc o każdy detal nie będziemy musieli nawet jeździć i szukać elementów wykończenia.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom niedroga usługa. Wystarczy przeliczyć ile czasu, nerwów moglibyśmy stracić wykonując samodzielnie aranżację. Wystarczy tylko usiąść i zastanowić się czy jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie  projektowanie wnętrz. W Katowicach, Warszawie, czy w innym mieście, wszędzie znajdziemy biuro architektoniczne, które w rozsądnej cenie wykona dobrą aranżację. Szukając biura aranżacji wnętrz akurat w lokalizacji Śląska ciekawą ofertę w mieście Katowice ma biuro architektoniczne Gigaarchitekci przykłady realizacji znajdziesz na stronie: http://gigaarchitekci.pl