Tekstylia domowe, które upiększają wnętrza

tekstylia dekoracyjne

Tekstylia w domu są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym. Wystarczy przejrzeć sobie kilka popularnych portali wnętrzarskich, aby upewnić się jak ważną rolę pełnią one w udekorowaniu pokoi w naszych mieszkaniach. Jest wiele przykładów i pomysłów, w jaki można wykorzystać tekstylia, aby wystrój mieszkania bardziej odpowiadał potrzebom właściciela mieszkania i tworzył miły, przytulny klimat. Sprawdźmy więc co możemy wykorzystać, aby poprawić dekorację w swoim domu i nadać mu jeszcze lepszy wystrój. 

Poduszki dekoracyjne w salonie i sypialni

Poduszki dekoracyjne, ozdobne do salonu czy na kanapę mimo marginalnej roli w mieszkaniu, stanowią bardzo ważną funkcje estetyczną. Dzieje się tak za sprawą ich dużej widoczności (na sofie, łóżku, na kanapie) przez co bardzo wyraźnie akcentują określoną kolorystykę w pomieszczeniu. Poduszki dekoracyjne mogą być uzupełnieniem kolorystycznym, lub dodatkiem, który wprowadza kontrasty. świetnie sprawdzają się gładkie modele poduszek, chociaż w modne cały czas są poduszki dekoracyjne czy ozdobne w paski, groszki czy inne motywy jak abstrakcje, motywy roślinne, kwiatowe. W sypialni poduszki powinny bardziej wkomponować się w otoczenie, z uwagi na przyjemniejszy i bardziej spokojny klimat, raczej odchodzi się od dużej kontrastowości.

tekstylia dekoracyjne

Zasłony i firanki

Zasłony i firanki nigdy całkowicie nie zostaną zastąpione przez nowsze formy przesłon okiennych jak rolety czy żaluzje. Dobrze jest pamiętać, że firanki można łączyć z roletami czy żaluzjami. Jeżeli potrzeba jest wpuszczenia do pomieszczenia większej ilości światła, najlepiej sprawdzi się do tego firanka, gdyż zatrzymuje bardzo niewielką ilość promieni słonecznych, a krycie środka pomieszczenia jest bardzo skuteczne. Wzory widoczne na zasłonach można w podobny sposób łączyć lub kontrastować z innymi akcesoriami dekoracyjnymi w domu jak właśnie wspomniane wcześniej poduszki ozdobne. Wielu inspiracji, w zakresie elementów dekoracyjnych takich jak: poduszki dekoracyjne na sofę czy poduszki ozdobne na kanapę dostarcza sklep.poduszkowiec.net który tworzy świetne, stylowe przykłady wspomnianych artykułów.

poduszki i koce w domu

Koce, pledy, narzuty

Jest to grupa domowych tekstyliów, które posiadają dużą wartość użytkową. Często nie myślimy o nich jako o przedmiocie, który służy dekorowaniu wnętrza, a warto w ten sposób na nie spojrzeć. Najczęściej używane są do zakrycia pościeli na łóżku, do zakrycia kanapy, czy okrycia się w chłodniejsze dni. Jeżeli uda się dobrze dopasować wzór czy kolor narzuty, pledu lub koca, możemy uzyskać całkiem ciekawe narzędzie do kreowania wystroju w swoim salonie, pokoju czy sypialni.