Wyposażenie studia fotograficznego – czego potrzebujesz?

studio fotograficzne

Urządzenie studia fotograficznego nie należy do najtańszych. Ciągnie za sobą ogromne koszta, które trzeba ponieść, aby zakupić niezbędny do pracy sprzęt fotograficzny. Istnieją także wypożyczalni sprzętu fotograficznego, lecz stanowią one jedynie chwilowe rozwiązanie. Jeśli chcemy zostać komercyjnymi fotografami potrzebujemy jednak zadbać o swój własny sprzęt, który będzie dostępny w każdej chwili. Oczywistym jest, że nie trzeba kupować wszystkiego na raz. Część na początku można wypożyczać, a w międzyczasie powoli kompletować resztę sprzętu. Od czego więc zacząć zbierać sprzęt, które rzeczy są szczególnie ważne?

Aparat fotograficzny.

Oczywiście należy zacząć od zakupu porządnego aparatu. Będzie to jeden z najdroższych zakupów. Warto jednak pamiętać, że będzie to Twoje podstawowe narzędzie pracy. Przy kupnie aparatu warto się kierować swoimi przyzwyczajeniami oraz postarać się wybrać, który będzie przede wszystkim do typu fotografii, której chcemy uprawiać np. portretowej. Druga z wymienionych zasad przyda nam się także przy zakupie pozostałych sprzętów fotograficznych
aparat fotograficznyDuży wybór aparatów fotograficznych znajdziesz na Notopstryk.pl

Obiektywy do aparatów.

Dobry obiektyw jest równie ważny, co aprat. Tutaj podobnie musimy sobie dokładnie określić do czego będziemy go głównie potrzebować. Zazwyczaj jednak warto zainwestować w kilka obiektywów, które dadzą nam dużo większe możliwości. Co ciekawe obiektywy praktycznie nie tracą na wartości, dlatego będziemy je mogli sprzedać szczególnie nie tracąc, w przypadku, gdy nie będą nam już potrzebne.

Lampy błyskowe studyjne.

Lampy błyskowe studyjne znajdują przede wszystkim zastosowanie wśród fotografów profesjonalistów. Kojarzone są z dużymi rozmiarami oraz studiami fotograficznymi, w czym jest dużo racji. Dają one ogromne możliwości naświetlania i są niezbędne do profesjonalnej fotografii produktowej, a także portretowej. Dobre oświetlenie studyjne, to przepis na udane studio fotograficzne

Statyw do aparatu.

Statyw do aparatów do stosunkowo proste, ale niezwykle przydatne narzędzia. Można je używać na wiele sposobów. Warto przemyśleć, które będą nam najbardziej przydatne i zakupić. Otwierają one przed fotografem wiele nowych możliwości.

Powyżej przedstawiono tylko kilka elementów, których zakup będzie wymagany przy tworznieu studia fotograficznego. Oczywiście należy także pomyśleć o dobrym tle do zdjęć oraz wielu innych elementach np. odpowiednim monitorze do obróbki zdjęć.