Biurowe meble godne uwagi

biuro google amsterdam

W tym wpisie zobaczymy kila bardzo interesujących wzorów mebli biurowych inspirowanych współczesnym trendem poszukiwania równowagi pomiędzy pracom i ciągłą pogonią za firmowymi zyskami oraz spokojem i samorealizacjom do jakiej dążą pracownicy. Dzięki takim meblom biurowym oraz ich odpowiedniemu otoczeniu firmy dbają o dobre samopoczucie pracowników w firmach.

Wśród firm które przodują w ludzkim aranżowaniu przestrzeni biurowych i ustawianiu mebli biurowych w otoczeniu które sprzyja dobremu samopoczuciu w pracy są kraje zachodnie, szczególnie Irlandia, bardzo nowoczesna i odważna Holandia. Dobrze przygotowane biura wyposażone w odpowiednie meble biurowe mają za zadanie nie tylko przyciągnąć uwagę potencjalnych kandydatów do pracy, ale przede wszystkim utrzymać pracowników w dobrym nastroju w biurze.

kantyna w biurze

Biurowa kantyna z niesamowitymi meblami biurowymi

Biuro jak plac zabaw

Wśród trendów jakie panują przy wyposażeniu biur wyraźnie odznaczają się 2 z nich. Pierwszy można nazwać placem zabaw. Szczególnie często występują w roli gospodarzy takich biur wielkie korporacje z dziedziny nowych technologii. W tej branży niezwykle ważne jest dobre samopoczucie pracowników. Dobrze wykwalifikowani programiści nie mają oporów przed zmianą pracy i odnalezieniem bardzo szybko nowego pracownika. Pieniądze nie są dla tych pracowników szczególnym elementem który przytrzymuje ich przy pracodawcy. Aby ich utrzymać administratorzy biur stają na głowie, aby przebywanie w biurze było dla nich przyjemnością. Ważne jest w tych dziedzinach pracy cykliczne i częste przerywanie pracy. Pamiętając o tym że praca programistów łączy ze sobą znajomość kodu, umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów, jednoczesną pracę indywidualną oraz współpracę w grupie oraz dużą odpowiedzialność za wykonywane projekty. Sprawia to konieczność częstego odrywania wzroku od monitorów komputera oraz zajęcia się sobą w taki sposób aby szybko odpocząć, nabrać inspiracji i energii oraz wrócić do pracy nad projektem.

Stąd panujący wśród tych firm trend wolnych biur. Nie jest to openspace w którym tylko pozornie mamy otwartą przestrzeń – służy ona nie naszemu odpoczynku ale łatwiejszej kontroli przełożonych, oraz daje możliwość szybkiego kontaktu z innym pracownikiem celem konsultacji. Opec space nie dają jednak pracownikom swobody i możliwości oderwania się od pracy i odpoczynku. Ten typ biur sprawdza się w firmach handlowych, obsłudze, w różnego rodzaju redakcjach, gdzie pracownicy kreatywni przebywają zwykle na krótko dokańczając pracę wykonaną w dużej mierze w terenie. Pracownicy działów programistycznych preferują często odmienny styl przestrzeni biurowych. Ważne jednak jest dla nich odpowiednie wyposażenie zawierające zegary ścienne biurowe dzięki którym mogą łatwo ocenić czas swojej pracy.

biuro dzialu it

Nie wszystkie biura są nudne

Meble biurowe na placu zabaw

Przygotowanie biura pod „plac zabaw” na którym panuje swobodna atmosfera, warunki do otwartego myślenia oraz przemyśleń nad projektami wymaga odpowiedniego podejścia i przygotowań. Aranżacje takich biur wykonywane są zwykle z udziałem artystów plastyków, designerów, projektantów mebli biurowych oraz przestrzeni publicznych. Kolorystyka jaką wprowadza się w tego typu biurach musi zawsze składać się z intensywnych, żywych, a czasem kontrastujących kolorach. Aby wzbudzić kreatywność wykorzystuje się kolory czerwieni i pomarańczy. Dla kontrastu dobrym rozwiązaniem są nieduże elementy czy wstawki w zieleni. Większe połacie zielonych ścian i błękitnych przestrzeni powinny panować w miejscach gdzie pracownicy będą chcieli po prostu odpocząć, wyciszyć się. Dobrym rozwiązaniem w takich miejscach będzie również stosowanie drewnianych mebli biurowych, ławek regałów za naturalnego materiału.

Przede wszystkim dekoracje

Zauważyliście na zdjęciach, że wystrój nowoczesnego biura programistycznego przypomina bardziej kolorowy misz-masz niż rzędy geometrycznie rozstawionych biurek niczym w biurach księgowych z lat 60? Przestrzenie publiczne w takich biurach służące odpoczynkowi, kantyny, butiki z darmowymi owocami, kawiarnie oraz kolorowe pufy, ławki w intensywnych kolorach, regały metalowe nadają ogromnej różnorodności miejscom publicznym w przestrzeni biura.

Pamiętać należy, że pracownicy działów informatycznych spędzają w pracy zdecydowanie dużo czasu – często aby skończyć projekt zostają po godzinach. Aby nie zabierać pracy do domu – muszą czuć się w pracy docenieni i mieć możliwość szybkiego relaksu i odskoczni od siedzenia na krześle za meblem biurowych i monitorem komputera.

modern office

Otwarta przestrzeń nowoczesnego biura