Domy wolnostojące – wybierz Kraków

domy wolnostojące Kraków

Kraków to miasto znajdujące się w rankingu tych najatrakcyjniejszych do zamieszkania. Ten fakt nie powinien dziwić, bowiem jest to miejsce wyjątkowe ze względów historycznych oraz znane z wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosfery. Zaś turyści odwiedzający Kraków twierdzą, że jest to po prostu miasto z duszą.

Myśląc o zakupie własnego mieszkania czy domu wolnostojącego warto wziąć pod uwagę właśnie Kraków. Dlaczego? Oto kilka realnych powodów.

Po pierwsze miasto z potencjałem

Jest to jedno z tych polskich miast, które najprężniej się rozwija w kilku sektorach. Kraków ma bardzo duże możliwości zwiększania swojego potencjału gospodarczego, rozwoju innowacyjnych firm oraz przyciągania inwestorów. Kraków jest również miastem sprzyjającym rozwojowi własnej działalności gospodarczej. Liczba firm prywatnych systematycznie z roku na rok rośnie.

krakow

Miasto kulturalne

Kraków w 2000 roku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i jest najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce, zarówno przez turystów polskich i zagranicznych, szacunkowo każdego roku odwiedza go około 7 milionów ludzi. Oprócz bogatego dziedzictwa historycznego przyciąga klasą i klimatem samym w sobie oraz dużym potencjałem kulturalnym, który widać w każdym zakątku Krakowa. Jest to jedno z tych miast w Polsce które posiada niezliczoną ilość galerii kin teatrów, Kraków jest miastem które kulturalnie bezustannie tętni życiem.

Miasto rekreacyjne

Dla tych którzy chcieliby odpocząć od miejskiego zgiełku, Kraków ma coś również dla osób, które chcą zażyć na co dzień nieco innych form aktywności. Miejscami w których można wypocząć są Bulwary Wiślane, Błonie czy bardzo znany Zakrzówek. W ramach rekreacji można wybrać się rekreacyjnie na cztery kopce – Kościuszki, Piłsudskiego, Kraka i Wandy.  

Inwestycje budowlane

Kraków jest miastem w którym rozwija się także rynek nieruchomości, coraz więcej deweloperów oferuje domy wolnostojące. Kraków jest jednym z tych miast w którym powstają wciąż nowe inwestycje budowlane. Decydując się na domy wolnostojące, warto wybrać jedne z najpopularniejszych dzielnic Krakowa tj. Prądnik Biały, Dębniki czy Olsza. To właśnie w tych dzielnicach większość przyjezdnych chce zamieszkać i podejmuje decyzję o zakupie domu wolnostojącego.