Fototapety na wymiar – w czym tkwi ich fenomen?

Od paru lat możemy zaobserwować rosnącą popularność fototapet, znanych przecież poprzednim pokoleniom, choć dziś nieprzypominających oczywiście tych z czasów PRL czy z lat dziewięćdziesiątych. W czym tkwi ich fenomen i dlaczego tak wielu ludzi się na nie decyduje – nie tylko, jeśli chodzi o pomieszczenia prywatne (np. pokoje dla dzieci), ale także biura, hotele, kluby dyskotekowe i wiele, wiele innych?

Otóż fototapety (bez względu na to, czy chodzi o fototapety 3D, czy nie) są przede wszystkim:
– łatwe do zamontowania;
– odporne na nawet wieloletnią eksploatację;
– łatwe do czyszczenia;
– po prostu ładne.

I tak, jeśli chodzi o łatwość montażu – nie potrzeba żadnego kleju, bo fototapetę wystarczy jedynie rozpakować, przybić i… gotowe. W pokoju dla dziecka może to zająć więc tylko piętnaście minut, co jest miłą alternatywą dla wielodniowego tapetowania tradycyjnego czy malowania.

Ich odporność na wieloletnią eksploatację przejawia się na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze – współczesne fototapety trudno uszkodzić uderzeniami, zadrapaniami, tłustymi rękami, wodą czy szerzej – wilgocią itd. Po drugie zaś – mimo upływającego czasu zachowują one intensywność swoich kolorów. To, że łatwo się je czyści, nie wymaga tłumaczenia, ale może warto wspomnieć, że fototapetę 3d wystarczy tylko przetrzeć i już wygląda jak nowa, nawet po kilku latach od montażu (czego chyba nikt nie powie o tapecie tradycyjnej).

Wreszcie ostatnia rzecz – ich prezencja. Dobrze dobrane fototapety na wymiar uczynią nasze wnętrze żywszym, absolutnie oryginalnym i dopasowanym do naszych indywidualnych preferencji. Ktoś lubi motoryzację? Może mieć więc na ścianie ulubiony model samochodu. Ktoś sztukę? Może więc mieć swój ulubiony obraz. I tak dalej, i tak dalej, a wszystko to – zwłaszcza, jeśli chodzi o fototapety 3D – prezentujące się w sposób niezwykle nowoczesny czy wręcz futurystyczny.

Gdzie szukać takich fototapet 3d? Oczywiście w odpowiednich sklepach, szczególnie internetowych, które oferują najszerszy wachlarz produktów. Znajdziemy tam fototapety dwu – i trójwymiarowe, przeznaczone do różnych pomieszczeń, w różnych stylach, z różnymi motywami przewodnimi, słowem: znajdziemy tam coś, co będzie odpowiadało naszym osobistym preferencjom. Oczywiście poza fototapetami takie sklepy oferują również inne produkty, takie jak np. panele szklane, i na nie również warto zwrócić uwagę. Może się bowiem okazać tak, że nowoczesne rozwiązania aranżacyjne spodobają nam się do tego stopnia, że zechcemy je wykorzystać w całym mieszkaniu, a nie tylko w pojedynczym pomieszczeniu.

Sklepy z fototapetami 3d:

Homeprint

Świat Obrazów

Uwalls