Meble ogrodowe technorattan, a deszcz

meble ogrodowe z technorattanu

Polska jest krajem, w której tak naprawdę ciężko przewidzieć pogodę na najbliższe dni czy tygodnie. Letni deszcz często zaskakuje nas podczas najmniej spodziewanych momentów. Jeśli to jest delikatny, orzeźwiający deszcz to właściwie nikomu to nie przeszkadza. Gorzej, jeśli jest to ulewa czy burza, która powoduje obfite opady, a co za tym idzie – nierzadko zniszczenia. Warto więc zastanowić się nad tym, czy meble ogrodowe technorattan mogą stać na deszczu czy wręcz przeciwnie?

Charakterystyka mebli ogrodowych technorattan

Meble ogrodowe z technorattanu, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z technorattanu. Technorattan to nic innego jak tworzywo sztuczne, które wykonane jest ze wzmocnionego włókna polietylenowego bądź poliuretanu. Tworzywo to, jak można się domyślić, było wzorowane na naturalnym rattanie. Meble ogrodowe technorattan są coraz bardziej popularne, choć niegdyś mogliśmy spotkać je jedynie na w hotelach czy restauracjach. Dziś, chętniej kupowane są również przez osoby, które mają swe ogrody czy działki. Jednak meble te również sprawdzą się nad balkonach czy tarasach.

technorattan

Czy meble ogrodowe technorattan mogą stać na zewnątrz podczas deszczu?

Przede wszystkim, meble ogrodowe technorattan mają jedną, największą wadę, dla której często ludzie decydują się na ich zakup, a mianowicie – są niesamowicie odporne na wilgoć. A co za tym idzie – nie straszne im wszelkiego rodzaju opady atmosferyczne w postaci deszczu, śniegu czy gradu. Dlatego też wystarczy zdjąć poduszki z mebli ogrodowych, które niestety tak odporne nie są. Co więcej, meble ogrodowe technorattan są odporne na przebarwienia, dlatego nie straszne im również promienie ultrafioletowe.

Oprócz tego, jak wiadomo – jak i meble ogrodowe, to i grill. W przypadku spożywania posiłków zawsze istnieje ryzyko ubrudzenia siebie, jak i również siedzenia, na którym się siedzi. Meble ogrodowe technorattan są odporne na sól, tłuszcz, alkohol czy inne substancje.

Meblom ogrodowym technorattan nie straszne są deszcze, dlatego śmiało mogą stać na zewnątrz nawet przez cały rok, gdyż nawet ujemne temperatury nie wpływają na ich kondycję.

Zobacz: https://www.belgiardino.pl/.