Modyfikacje i załączniki w wózkach widłowych

wózek widłowy toyota

Warto wiedzieć o tym, jak dane urządzenie jeszcze lepiej dostosować do swoich potrzeb. Wózki widłowe Toyota podlegają wielu regulacjom i modyfikacjom. Możliwe jest na przykład zastąpienie istniejącego mocowania lub dodanie go do podnośnika. Przy każdej operacji należy jednak uwzględnić typ wózka widłowego, pojemność, rodzaj i liczbę funkcji hydraulicznych (które zasilają elementy mocujące). Wymiana lub dodanie dodatkowego elementu może zmniejszyć lub zwiększyć bezpieczeństwo podnoszenia wózka widłowego.

Bezpieczna zdolność podnoszenia

Producenci oprzyrządowania wózków widłowych oferują kalkulatory on-line w celu oszacowania bezpiecznej zdolności podnoszenia podczas korzystania z określonego wyposażenia. Oferujące doskonałe wózki widłowe Toyota może zapewnić dokładne zdolności podnoszenia. Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek załącznika należy skontaktować się z lokalnym autoryzowanym sprzedawcą marki wózków widłowych i poprosić o rozpoczęcie ponownej oceny swojego podnośnika zgodnie z dołączonym załącznikiem. Po ponownym umieszczeniu wózek widłowy powinien posiadać nową fabrykowaną tablicę znamionową pokazującą nową ocenę dla podnośnika, aby zastąpić oryginalną płytę.

wózek widłowy toyota

Fot: Katalog SAAP zdjęcia

Funkcje hydrauliczne

W kontekście przyczepności funkcja hydrauliczna składa się z zaworu na wózek widłowy z dźwignią w pobliżu operatora, która zapewnia dwa przejścia oleju hydraulicznego pod ciśnieniem w celu zasilania elementów mocujących. Czasami załącznik ma więcej funkcji, niż wózek widłowy. Wówczas trzeba dodać jedną lub więcej funkcji hydraulicznych. Wózek widłowy Toyota pozwala na wiele sposobów dodawania funkcji hydraulicznych (zwanych także dodawaniem zaworu).

Wyposażenie dodatkowe

Wózki widłowe mogą posiadać wyposażenie dodatkowe do zaworów i przewodów, jednak części te w połączeniu z robocizną mogą być kosztowne. Inne sposoby obejmują dodawanie zaworu elektromagnetycznego w połączeniu z wężem lub szpulą linową, która odwraca przepływ oleju z istniejącej funkcji. Jednak węża i szpule kablowe mogą blokować widok operatora i są nieco problematyczne oraz podatne na uszkodzenia. Zestaw zaworów może wykorzystywać zawór elektromagnetyczny oraz specjalne węże HydWire, w których oplot wzmacniający drut podwaja się jako przewód elektryczny. Węże te zastępują elementy, które standardowo posiada wózek widłowy Toyota, zagnieżdżając się w oryginalnym przewodzie i zabezpieczając je przed uszkodzeniami w polu widzenia operatorów.