Urządzenia niezbędne w lombardzie

alexandre-godreau-7YlHU_ZPS34-unsplash

Niezależnie od wielkości biznesu czy jego położenia, to istnieją pewne niezbędne urządzenia, które przedsiębiorca prowadzący lombard powinien posiadać. W artykule zostaną opisane wszystkie urządzenia, które mogą się przydać w lombardzie.

Kasy fiskalne

W Polsce prawo nakłada na właścicieli sklepów obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Jest to elektroniczne urządzenie rejestrujące, które służy do prowadzenia zapisu obrotu oraz kwot podatku jaki jest należny ze sprzedaży. Właściciel sklepu jubilerskiego musi taką posiadać jeśli chce usprawnić swoją sprzedaż.Kasy fiskalne znajdziecie w asortymencie dystrybutora Torell, pod adresem https://www.torell.pl/produkty/1/6/0/0/kasy-i-drukarki-fiskalne/kasy-fiskalne

Kasy fiskalne online

Od 2020 roku obowiązkowe będą kasy fiskalne online. To nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Użytkownik kasy online musi posiadać dostęp do internetu, czyli musi posiadać odpowiednią infrastrukturę, dzięki której kasa fiskalna może łączyć się z repozytorium. Obowiązkiem w dzisiejszych czasach jest jej posiadanie ze względu na obowiązek rejestrowania transakcji z osobami fizycznymi, którzy nie prowadzą własnej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne są urządzeniem, który rejestrują przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku dochodowego oraz podatku VAT. Aby mogła być ona używana w tym celu zgodnie z prawem, to musi posiadać homologację. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, to drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie, bez podłączenia do komputera i jej zadanie polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów.
Skanery kodów kresowych

Skanery są urządzeniami z grupy skanerów służą do odczytania kodów kreskowych. W lombardach po zeskanowaniu kodu kasy fiskalne zapisują przedmioty/produkty na paragonie i przechodzi do następnej pozycji. Kasy fiskalne działają z kodami kreskowymi tworzą tzw. POS (point of selling – punkt sprzedaży). Po zeskanowaniu kodu towaru kasy fiskalne odnajdują w bazie danych informacje o przedmiocie przypisanym do kodu, rejestruje go na kasie, ewentualnie drukuje produkt na paragonie i kontynuuje pracę jak wyżej aż do zakończenia skanowania produktów.