Style w mieszkaniu – na co postawić?

33884030836_5829899805_z

Przeszukujemy mnóstwo ofert mieszkań na sprzedaż. Kraków czy Wrocław pewnie nie raz zastanawiałeś się do jakiego większego miasta się przeprowadzić? I w którym mieście masz większa szansę na rozwój zawodowy? Jeśli już wybierzesz interesujące miasto, ale przede wszystkim interesujące mieszkanie zastanawiasz się w jakim stylu powinieneś je urządzić. Jest ich naprawdę dużo, dlatego też wybór może być ciężki. Postawić na architekta wnętrz czy na własne przekonania i zmysł estetyczny? Jakie style urządzania wnętrz w mieszkaniu są najpopularniejsze?

14345738993_b889fc3b29_zStyl skandynawski

Niewątpliwie od kilku sezonów Polacy stawiają przede wszystkim na aranżację wnętrz w stylu skandynawskim. Wszystko za sprawą minimalizmu i prostoty, którymi się on charakteryzuje. Oprócz tego, występuje tutaj mnóstwo odwołań do natury, a także stawia się głównie na jasne kolory – króluje tutaj bowiem biel. Jeśli chodzi o dodatki – stawia się tutaj przede wszystkim na dodanie koloru, który jest nieco rozbielony. Pastele przejawiają się między innymi na poszewkach na poduszki, wazonach czy innych dekoracjach. Nie może tutaj zabraknąć pledów czy koców! Co więcej, wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się ogromną funkcjonalnością. Wszystko jest przemyślane, a nawet dekoracje są praktyczne.

8750800455_666ea0ac4c_z

A może vintage?

Nie można ukryć, że styl ten przede wszystkim powstał dzięki inspiracji pochodzącej ze świata mody. W przeciwieństwie do stylu skandynawskiego, vintage’owe aranżacje wnętrz są przede wszystkim kolorowe i pomysłowe. Nie brakuje tutaj antyków, ale także innych ciekawych i oryginalnych dodatków. Barwne pufy, łóżka z baldachmimem, miękkie dywany czy tapczan w ciekawe wzory.

To tylko dwa przykładowe style mieszkania, które znacznie się od siebie różnią. Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i dominacją koloru białego, z kolei vintage – wręcz przeciwnie. Dominują tutaj wszelakie barwy, ale i także wzory.

Artykuł powstał, dzięki stronie www.krn.pl.