Jak czyścić parasol ogrodowy?

parasol ogrodowy 4 m

Choć za oknem jeszcze zima, myślimy ciągle o ciepłych dniach, które napawają nas niesamowitą energią do działania. Spędzamy wtedy o wiele więcej czasu na świeżym powietrzu korzystając z zasobów natury. Wybieramy się nad jezioro, na działkę, a często także spędzamy upalne dni w swoim ogrodzie chłodząc się delikatną lemoniadą. Jeśli upał nam doskwiera szukamy kawałka cienia, gdzie będziemy mogli odpocząć, odprężyć się. Ulgę niewątpliwie przyniesie nam zakupienie parasola ogrodowego.

Wbrew pozorom zakup parasola ogrodowego nie jest taki prosty. Ważna jest dla nas przede wszystkim trwałość, bowiem parasol ogrodowy powinien być na lata, a nie na jeden sezon. Istotna jest także wysokość – parasol ogrodowy 4 m czy może 2 m wysokości? Wszystko zależy tak na prawdę od naszych preferencji i powierzchni, którą dysponujemy.

ogród

Jak czyścić?

Najważniejszym aspektem jest to, czy z naszego parasola ogrodowego możemy bezpiecznie zdjąć materiał czy też nie. Jeśli materiał jest zdejmowany swobodnie możemy rozłożyć go na trawie, dzięki czemu będziemy mieli nieco większe pole manewru. Jeśli materiału jednak zdjąć się nie da – należy ułożyć parasol w pozycji, która będzie bezpieczna i dzięki której nie zepsujemy parasola.

Po pierwsze – usuń duże zabrudzenia

Na samym początku warto parasol ogrodowy zmoczyć wodą. Może być to zrobione za pomocą węża ogrodowego. W ten sposób spłynie większość kurzu osadzającego się na materiale. Dodatkowo – miękką szczotką wyczyść całą powierzchnię parasola ogrodowego.

Bez detergentów

Pamiętajmy, że nie wszystkie materiały dobrze reagują na detergenty, dlatego też mamy na to sposób:

– 2 szklanki ciepłej wody,

– 2 łyżki mydła w płynie.

Te dwie rzeczy na pewno nie uszkodzą naszego parasola. Całość należy wymieszać i przelać do buteleczki z rozpylaczem. Następnie należy spryskać materiał i kolejny raz przetrzeć szczotką. Dokładnie spłukujemy parasol wodą z węża ogrodowego. Należy go teraz rozłożyć i pozostawić, najlepiej na słońcu, aż do wyschnięcia.

To bardzo prosty sposób na umycie naszego parasola ogrodowego 4 m.