Dekoracje na taras

sofa technorattan na balkonie

Taras powinien być miejscem, w którym czujemy się jak w drugim salonie, tym ulokowanym na zewnątrz. Wybieramy zatem do niego bardzo starannie meble i myślimy, że możemy na tym poprzestać, jednak aby taras był naszym królestwem, który z dumą będziemy się chwalić, a każda chwila tam spędzona będzie odprężającym relaksem ciała i duszy. Jak to zrobić? Oprócz zadbania o konstrukcję tarasu, rośliny oraz meble, powinniśmy pamiętać o dodatkach.

Takie dekoracje mogą znaleźć się na tarasie

Poduszki

Poduszki w każdym pomieszczeniu perfekcyjnie przyozdabiają fotele, kanapy, sofy i łóżka. Pomieszczenie bez żadnej poduszki wydaje się być puste Poduszki mają moc, z której nikt nie zdaje sobie sprawy, często to one wraz z innymi dodatkami definiują styl pomieszczenia. Są również idealne gdy chcemy niedrogim kosztem wprowadzić do wnętrza trochę koloru. Nie jest przy tym konieczny remont. Tak samo jest w przypadku tarasu. Warto ułożyć poduszki na meblach tarasowych. Należy również pamiętać o tych poduszkach na siedziska. Powinny być one wykonane z wodoodpornej tkaniny np. kodury.

Dywany

Dywany na taras są na razie niezbyt popularną dekoracją. Można kupić dywany typowo outdoorowe. Taki dywan jest z materiałów sztucznych, nie chłonie wilgoci. Daje jednak efekt drugiego salonu.

Oświetlenie

Oświetlenie jest obowiązkowym elementem każdego tarasu. Można wykorzystać kinkiety, lampy wiszące, ale także lampy stojące. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać można wybrać różne style oświetlenia.

Kwietniki i doniczki

Rośliny to obowiązkowy element tarasu dobrze żeby znalazły się estetycznych doniczkach pasujących do reszty wystroju. Jeżeli dysponujemy niewielkim tarasem rośliny możemy sadzić w kwietnikach wiszących pod sufitem lub na ścianie.

Girlandy

Girlandy świetlne są niezwykle stylowym elementem, dodatkowo mogą one oświetlać taras wieczorem.

Urządzając swój ogród do dyspozycji mamy wiele dekoracji nie zapominajmy o nich. Oczywiście wybór dekoracji musi poprzedzić rozsądny wybór mebli. Jeżeli jesteście na wcześniejszym etapie wyboru mebli, polecamy zajrzeć do BelGiardino.