Ogrody zimowe – recepta na zimowe dni.

ogrody_zimowe_caloroczne

Z pewnością wielu z was ma już dosyć ponurej i zimowej aury, która można zobaczyć teraz za oknem. Opary smogu i szare barwy często zniechęcają nas do aktywności na świeżym powietrzu lub nawet zwykłego wyjścia z domu. Zatem wielu z nas większość czasu wolnego obecnie jest skłonna spędzać w domu czekając na wiosnę. Receptą na rozświetlenie oraz dotlenienie wnętrza domu jest roślinność.

Ogrody zimowe całoroczneOgrody zimowe całoroczne – róznorodne aranżacje

Wnętrza pełne roślinności przeważnie potrafią dać nam namiastkę wiosny. Coraz częściej stosowane są ogrody zimowe, w których można trzymać nawet unikatową roślinność wymagającą specjalnych warunków. Ogrody zimowe obecnie posiadają jednak bardzo różne zastosowania. Niekoniecznie pełnią funkcję oranżerii dla roślin. Tym bardziej, że popularne stały się również ogrody zimowe całoroczne, w których wysoka temperatura utrzymuje się przez cały rok, dzięki czemu mogą pełnić funkcję tradycyjnych pomieszczeń użytkowych. W internecie można znaleźć wiele zdjęć ukazujących ciekawe aranżacje ogrodów zimowych. Ogrody zimowe całoroczne pełnią one różnorodne funkcję. Przykładowo wiele osób decyduje się zrobić w nich jadalnie czy pokoje relaksu z dużą kanapą i telewizorem. Niektórzy są jednak dużo bardziej kreatywne zastosowania. Przykładowo tworzą w nich jacuzzi czy siłownie. Jak widać wszystko zależy od kreatywności.

Ogrody zimowe sezonowe – czym się wyróżniają?

Obok ogrodów zimowych całorocznych istnieją także ogrody zimowe sezonowe. Ich główna różnica polega na tym, że nie są ogrzewane, a zwykłe pojedyncze szkło lub płyta poliwęglanowa nie stanowi większej bariery cieplnej. Tym samym przebywanie w takich pomieszczeniach zima nie jest zbyt przyjemne, zwłaszcza, ze temperatury potrafią spadać poniżej zera. Mimo tego w innych porach roku można w nich śmiało przebywać. W czasach, gdy ogrody zimowe całoroczne „nie funkcjonowały” jeszcze jak powinny, ten typ ogrodów zimowych był szczególnie popularny. Obecnie jednak coraz mniej osób decyduje się na ogrody zimowe całoroczne.

Zakończenie.

Ogrody zimowe całoroczne dają bardzo duże pole manewru w ich aranżacji. Zastosowanie nowoczesnych technologii spowodowało, że obecnie można w nich utrzymać wysoką temperaturę nawet w najmroźniejsze dni. Z pewnością z biegiem ogrody zimowe będą zdobywać coraz większą popularność.

Polecamy także artykuł:
http://muratordom.pl/ogrod/ogrody-zimowe/typy-ogrodow-zimowych,129_2486.html