Mieszkanie w starej, wyremontowanej kamienicy czy nowym apartamentowcu?

kamienice

Wybór mieszkania jest dla nas bardzo często niemałą zagwozdką, z której nie ma zazwyczaj dobrego wyjścia, jednak warto się zastanowić jakie mieszkania oferują nam najlepsze warunki do życia. Można zacząć od tego, że stare kamienice oferują nam mieszkania najczęściej w ścisłym centrum miasta i już przez sam ten fakt są na wygranej pozycji, ale czy na pewno?

Parking

Miejsce do zaparkowania swojego samochodu jest dla nas bardzo istotne w szczególności jeżeli nie posiadamy prywatnego parkingu. Staramy się zaparkować w miejscu, które jest w miarę bezpieczne, a auto nie będzie narażone na żadne straty. W tym starciu przewagę mają jednak nowe apartamenty, które dzięki nowemu budownictwu posiadają zabudowane parkingi podziemne. Warto zaznaczyć, że nowe apartamentowce występują na strzeżonych osiedlach i są dobrze monitorowane, dlatego mamy niemal pewność, że nasz pojazd nie ulegnie żadnemu uszkodzeniu wywołanemu przez czynniki zewnętrzne, a my możemy spać spokojnie. Stare kamienice nie zagwarantują nam w ścisłym centrum dobrego miejsca do zaparkowania.

 

parking

Powierzchnia użytkowa mieszkania

Tutaj kwestia jest bardzo wyrównana, ponieważ oba typy mieszkań oferują nam bardzo duże powierzchnie użytkowe, które możemy w ciekawy sposób urządzić. Kamienice charakteryzują się również wysokim sufitem co dodatkowo może wpłynąć na ogólny efekt mieszkania. Funkcjonalność mieszkań również jest na podobnym poziomie, być może z lekką przewagą nowego budownictwa, ponieważ stosowane tam są nowe metody.

Historia obiektu

W tym przypadku dużą przewagę zyskuje kamienica. Wiele osób zwraca uwagę na taki szczegół jak dzieje budynku, natomiast są to już wyłącznie koneserzy oraz osoby, które preferują życie w tego typu obiektach. Nowe apartamenty nie są nam w stanie zagwarantować poczucia ciekawej przeszłości. Taki ubytek możemy tylko uzupełnić poprzez aranżację naszego przyszłego wnętrza wzbogacając je o różne, historyczne elementy.

Oferty na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Na obu tych rynkach możemy znaleźć wiele ofert w zależności od miasta w jakim szukamy. Natomiast bez wątpienia, aktualnie możemy znaleźć więcej ofert na rynku pierwotnym, ponieważ to nowe budownictwo jest wiodące na rynku z nieruchomościami. Oczywiście końcowy wybór jest kwestią indywidualną, natomiast to nowe budynki i osiedla stały się najbardziej popularną formą mieszkaniową na rynku w Polsce i nie tylko.

 

Opinie deweloperskie – Apklan

W razie potrzeby na znalezienie odpowiednich informacji o deweloperach i rynku pierwotnym zawsze można skorzystać z propozycji jaką oferuje nam serwis z opiniami – Apklan.