Regały metalowe potrafią udekorować dom

regały z metalu

Modne stały się w ostatnim czasie ozdobne regały metalowe. Ich konstrukcja często nawiązuje do popularnych w latach 90 i 2000 mebli ratanowych. Sposób łączenia poszczególnych elementów sugerujący ingerencję metaloplastyka czy też kowala artystycznego oraz grubość wykorzystanych elementów w konstrukcji regału sprawiał wrażenie jakoby mebel ten był wyjątkowo lekki pomimo materiału z którego go uzyskano. Zobaczmy jakie najpopularniejsze modele regałów proponowane są w ostatnim czasie przez największych dostawców mebli metalowych.

Leroymerlin, Castorama, Praktiker – co proponują hipermarkety.

regał metalowyNajwiększymi dostawcami mebli ogrodowych jak też mebli wykonanych ze specyficznego materiału jakim jest metal są duże sieci sklepów budowlanych. W ich ofercie praktycznie przez cały rok dostępne są linki mebli i regałów metalowych zarówno przemysłowych, warsztatowych jak też stricte ozdobne.

Najtańszymi regałami są oczywiście te wykonane pod najmniejsze obciążenie. W Leroymerlin regały zaczynają się już od niecałych 70zł za sztukę o odźwigu 40 kg. Nie jest to jednak regał ozdobny a jedynie warsztatowy. Jego lekka aluminiowa konstrukcja usztywniona jest półkami wykonanymi ze średniej jakości sklejki. Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na ten zdecydowanie nieciekawy model to polecamy odwiedzenie również strony Praktikera, który w podobnej cenie oferuje regały metalowe „Korvina” w których mamy możliwość wybrania koloru na który regał został pomalowany.

Regały ozdobne nie są tanie

Jeżeli poszukujemy regałów ozdobnych, wykonanych z kutego żelaza, o fantazyjnych kształtach powinniśmy zdecydować się na samodzielne, bardziej dogłębne poszukiwania. Oczywiście jest możliwość sprawdzenia setek ofert na stronie allegro, nie mniej jednak trudno będzie ocenić estetykę wykonania, oraz przede wszystkim wykończenia regału bez zobaczenia go w sposób naoczny. Zdjęcia poglądowe nie dość, że wykonywane są często w sposób czysto reklamowy to dodatkowo opisane są jako nieprzedstawiające faktycznego stanu. Biorąc pod uwagę ciężar typowego regału metalowego i związane nim koszty przesyłki modelu, który nam się nie spodoba (oraz jego odesłania w przypadku zwrotu) szybko dojdziemy do wniosku, że zakupy ciężkich mebli takich jak regały metalowe Kraków w internecie mija się z celem.

Przykładowe regały możesz zobaczyć na stronie: http://www.l-meble.pl/krakow/regaly-metalowe