Zadbaj o porządek w biurze!

sprzątanie biur kraków

Urządzanie biura jest bez wątpienia ważnym procesem, ponieważ od tego zależy jego ogólny wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność. Niemniej jednak nie można na tym poprzestawać. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego jeśli przyjmujemy w biurze klientów firmy, koniecznie musimy zadbać o porządek. Oczywiście oprócz wrażenia wywołanego na klientach, również jakość naszej pracy poprawi się, jeśli zadbamy o sprzątanie biur. Kraków pod tym względem daje wiele możliwości przedsiębiorcom.

jak znaleźć firmę sprzątającą biura w krakowie

Komu powierzyć sprzątanie biur w Krakowie?

Raczej niewiele firm decyduje się na dbanie o porządek w biurze we własnym zakresie. Pracownicy mogą zadbać o ład na swoich biurkach i w szafkach z dokumentami, jednak trudno oczekiwać od nich, by w czasie pracy (lub po godzinach) zajmowali się także dbaniem o czystość podłogi i sanitariatu. Tymczasem są to rzeczy, których również nie można zaniedbać. Małe, kilkuosobowe firmy czasem decydują się na to, by dbać o porządek w biurze we własnym zakresie, jednak niemal wszyscy przedsiębiorcy powierzają sprzątanie przestrzeni biurowej innym osobom. Czasami zatrudniane są do tego osoby – są one wówczas pracownikami firmy na niewielką część etatu, ponieważ przy średniej wielkości biurze, zwykle wystarczy kilka godzin tygodniowo na utrzymanie go w czystości. Częściej jednak przedsiębiorcy nawiązują współpracę z firmami sprzątającymi, co jest pod wieloma względami bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Umowa zawarta pomiędzy firmami dokładnie określa zakres zadań, częstotliwość ich wykonywania oraz czas, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że np. ekipa sprzątająca będzie przeszkadzać pracownikom w godzinach ich pracy.

sprzątanie biur kraków

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy powierzyć komuś sprzątanie biur, Kraków daje nam wiele możliwości, gdyż działa tu sporo firm oferujących takie usługi. Zanim nawiążemy współpracę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą zadecydować o naszym zadowoleniu. Przede wszystkim musimy ustalić z firmą, jak często jej pracownicy będą pojawiali się w naszym biurze oraz jaki będzie zakres wykonywanych obowiązków. Wiadomo, że o czystość blatów, podłogi czy armatury łazienkowej trzeba dbać częściej, niż o okna, które można myć raz w miesiącu lub rzadziej. Warto też ustalić, na co może sobie pozwolić firma sprzątająca. Z reguły jej pracownicy nie sprzątają zamkniętych szafek ani innych miejsc, które wymagałyby dostępu do dokumentów czy szczególnie ważnych lub cennych rzeczy.

sprzątanie biur kraków komu zlecić

Oczywiście ustalamy też, w jakie dni i w jakich godzinach będą świadczone usługi, by sprzątanie nie przeszkadzało w pracy lub nie nakładało się na wizyty klientów w biurze. No i najważniejsze – ustalamy stawki za sprzątanie biur. Kraków i firmy w nim działające mają dosyć zbliżone cenniki, ale często wiążą się one np. z koniecznością zawarcia umowy na określony czas. Warto sprawdzić opinie o firmie sprzątającej, jeśli mamy taką możliwość, a przede wszystkim – koniecznie przeczytać umowę przed jej podpisaniem.