Zalety drewnianej podłogi

drewniana podłoga dębowa

Producenci oferują wiele rodzajów podłóg z niemal wszystkich gatunków drewna. Nic dziwnego rynek zbytu jest ogromny. Drewniana podłoga ma szereg zalet, dlatego chętnie wybierana jest przez wielu właścicieli mieszkań.

Rodzaje podłogi drewnianej

Podłoga drewniana występuje w wielu rodzajach. Wyróżniamy podłogę:

  • jednolitą,
  • dwuwarstwową,
  • trójwarstwową,
  • fornirowaną.

Jednolita

Podłoga drewniana jednolita wykonana jest z jednej deski drewnianej. Taka podłoga z czasem jeżeli nie będziemy utrzymywać w domu odpowiedniej wilgotności skurczy się i powstaną nieestetyczne szpary.

Dwuwarstwowa

Deska dwuwarstwowa jest bardziej odporna na kurczenie niżeli jednolita. Deski dwuwarstwowe są nieco lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek wciąż niedoskonałym.

Trójwarstwowa

Trójwarstwowa deska charakteryzuje się dużą odpornością na kurczenie i zniekształcanie. Jest najlepszą opcją z desek z litego drewna.

Podłoga fornirowana

Jest bardzo cennym wariantem podłogi zwłaszcza, jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe. Jej parametry cieplne i opór ciepła pozwalają na montaż na ogrzewanie podłogowe. Oczywiście jeżeli nie jest grubsza niż 9 mm. Podłoga fornirowana nie odkształca się pod wpływem temperatury. Więcej o podłogach fornirowanych dowiecie się na stronie venifloor.com.

Zalety podłogi drewnianej

Jak już wcześniej zostało wspomniane podłoga drewniana posiada szereg zalet.

Łatwość czyszczenia

Podłogę drewnianą bardzo łatwo się czyści, w porównaniu z wykładzinami. Wystarczy dobrze odciśnięty mop i detergent, aby usunąć zabrudzenia.

Łatwość renowacji

W kwestii renowacji podłoga drewniana również wiedzie prym Renowacja nie jest możliwa w przypadku podłogi z paneli laminowanych. Również renowacja wykładziny jest bardzo trudna. Podłoga drewniana lita pozwala na cyklinowanie, a w przypadku innych podłóg można wykorzystać rekomendowane przez producenta zestawy naprawcze.

Przytulny efekt

Podłoga drewniana daje efekt przytulności, Sypialnia powinna zapraszać do odpoczynku, dawać poczucie relaksu. Drewno ociepla wnętrze i nadaje mu przyjemny wygląd.